no related item

شنونده: 200
دریافت: 8620
بازدید: 4654

نویسنده :

ماريو بارگاس يوسا,

کارگردان کتاب گویا:

ميکاييل شهرستاني

نمايش پليسي - جنايي

چه کسی پالومینو مولرو را کشت؟

قتل بسیار فجیعی اتفاق افتاده است. دو مامور پلیس مسئول رسیدگی به آن هستند مقتول یکی از سربازان نیروی هوایی است. رئیس پایگاه نیروی هوایی به افسران پلیس اجازه تحقیق و بررسی اسناد و مدارک را نمی‌دهد.

پالومینو به طرز وحشتناکی شکنجه و بعد کشته شده است. دو مأمور پلیس مسؤول رسیدگی و پیگیری این جنایت می‌شوند. پالومینو مولرو، جوان برومند خانواده‌ای فقیر، با آن صدای آسمانی و جذاب به جزای عشقی صادقانه به دختر جناب سرهنگ نیروی هوایی، به‌گونه‌ای بسیار فجیع و رنج‌آور کشته و از درخت آویزان می‌شود. شایعه چنان قوت می‌گیرد که هیچ‌کس نه می‌تواند و نه جرات می‌کند برای کشف حقیقت پا پیش بگذارد. مردم ساده معمولی چشم‌شان را به پلیس منطقه دوخته‌اند که به نظر می‌رسد در برابر قدرت کوتاه خواهد آمد.
گویی ماجرای قتل پالومینو مولرو را به وضوح در خواب دیده و اکنون تکه‌هایی از آن را به‌خاطر می‌آورد که باید با اتفاقی غیرمنتظره، بخش‌های از یاد رفته آن را به یاد آورد. اما آرام‌آرام به تحلیل آدم‌ها، حتی فرعی‌ترین آنها که از پس خانه‌های مقوایی‌شان، شاهد پیگیری و حل معمای جنایی هستند (که آنها را به‌شدت نگران کرده است) و بار دیگر حضور بلامنازع مقامات را در کنار خود احساس کرده‌اند. آلیسیا، دختر سرهنگ، زمانی پا به عرصه رمان می‌گذارد که نه ستوان و نه لیتومای گروهبان اصلا منتظرش نبوده‌اند و شنونده در می‌یابد که تمام نشانه‌ها و سرنخ‌ها را برای یافتن قاتل آن جوان خواننده، او به طریقی پنهان، به ستوان داده است.


*یکی از داستان های نیمه بلند ماریو بارگاس یوسا - برنده جایزه نوبل ادبی ست . این رمان درسال ۱۹۸۶به اسپانیایی چاپ شد و درسال بعد ۱۹۸۷به زبان انگلیسی ترجمه شد. ترجمه فارسی آن در قالب مجموعه کلاسیکهای مدرن و البته با حذفیاتی چند انتشار یافت.
در این رمان 159 صفحه‌ای یوسا اندیشه‌اش را در نقد نظام فاشیستی جاری کرده است.

نمایش «چه کسی پالومینو مولرو را کشت؟»به تهیه کنندگی ماهداد توکلی و سردبیری نادر برهانی مرند در مرکز هنرهای نمایشی رادیو تهیه و تولید شده است.

 

زمان بارگذاری کتاب گویا:

30/12/1395 5:0

افکتور کتاب گویا:

فرشاد آذرنيا,

صدابردار کتاب گویا:

علي حاجي نوروزي,

تهيه کننده اینترنتی:

آتي جان افشان

دبیر سرویس:

سارا عشقي نيا

سرویس تولیدکننده:

سرویس ادبیات و کتاب گویا

بازیگران کتاب گویا:

رضا خندان, رضا جابر انصاري, زنده ياد مصطفي عبداللهي, ميکاييل شهرستاني, محمد يگانه, شهين نجف زاده, مسعود زنوزي راد, هرمز سيرتي, امير فرهان نيا, غلامحسين تسعيري, هادي کمالي مقدم, سلمان خطي, عباس شادروان, مرواريد کريم پور, بيوک ميرزايي, نورالدين شجره, شهين عليزاده, فريدون محرابي, ناهيد مسلمي,

زمینه کتاب گویا:

ادبی

نوع کتاب گویا:

نمایش رادیویی

قطعه ای از کتاب گویا را بشنوید ... 1':45"

دریافت صدای کل کتاب گویا

146':56"

 
 • فصل 1

  26':00"

  کیفیت صدا:
   
 • فصل 2

  21':57"

  کیفیت صدا:
   
 • فصل 3

  17':14"

  کیفیت صدا:
   
 • فصل 4

  18':04"

  کیفیت صدا:
   
 • فصل 5

  21':02"

  کیفیت صدا:
   
 • فصل 6

  19':09"

  کیفیت صدا:
   
 • فصل 7

  23':28"

  کیفیت صدا:
   
 

ایمیل شما:

email icon