شنونده: 1
دریافت: 1
بازدید: 230

اسفند|95

22

15:45

افتتاح نیروگاه بادی کهک با ظرفیت 55 مگا وات بشنوید

ایران صدا: با حضور وزیر نیرو پست و نیروگاه بادی کهک با ظرفیت 55 مگا وات افتتاح و آغاز عملیات نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 2 مگا وات اجرایی می شود.

امروز با حضور چیت چیان وزیر نیرو , پست ونیروگاه بادی کهک با ظرفیت 55 مگا وات افتتاح و عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی مپنا باظرفیت 2 مگا وات آغاز می شود .
مدیر عامل بخش انرژهای تجدید پذیر گروه مپنا عنوان کرد : مزرعه بادی 100مگا واتی کهک با ظرفیت 40درصد و با وسعت منطقه مطالعاتی 4هزار و223 هکتار به عنوان نخستین مزرعه بادی مگا واتی در کشور در حال احداث است.
اکبر ادیب فر گفت: تا کنون 55مگا وات از مجموعه ی توربین های نیروگاه بادی کهک نصب شده که 35مگا وات آن با شبکه سنکرون شده است .
به گفته وی : در پروژه نیروگاه بادی کهک برای نخستین بار در کشور از توربین های 25 مگا واتی استفاده شده و همزمان با اجرای پروژه مراحل انتقال تکنولوژی وساخت تجهیزات در داخل کشور نیز در حال انجام است.
وی ادامه داد: هم اکنون قطعات اصلی توربین های بادی کهک ازجمله پره , برج وسیستم های کنترل در کارخانجات گروه مپنا ساخته می شود وتا پایان سال 96 مراحل انتقال تکنولوژی به صورت تکمیل صد در صد تجهیزات در داخل کشور تولید خواهد شد.
به گفته ادیب فر؛ نیروگاه بادی کهک یک پروژه صنعتی سازگار با محیط زیست است و به عنوان نخستین پروژه از مجموعه نیروگاههای بادی ایران در کنواسیون تغییرات آب وهوایی سازمان ملل متحد ثبت شده است.
وی اعلام کرد: باتوجه به تکمیل پست مزرعه بادی کهک در اسفند ماه جاری, پیش بینی می شود در3ماهه نخست سال آینده مابقی توربین های این مزرعه بادی به بهره برداری برسد .
وی اضافه کرد: میزان انرژی تولیدی سالانه مزرعه بادی کهک 250هزار مگا وات ساعت برآورد شده است.
مدیر عامل بخش انرژهای تجدید پذیر گروه مپنا عنوان کرد: همچنین عملیات احداث نیروگاه خورشیدی 2مگا واتی کهک با حضور وزیر نیرو برگزار می شود.
وی گفت: قرارداد خرید تضمینی برق این نیروگاه خورشیدی باسازمان انرژی های نو ایران مبادله شده است .
ادیب فر ادامه داد: پروزه 2مگا واتی کهک نخستین نیروگاه خورشیدی گروه مپنا است
با توجه به مذاکرات صورت گرفته با کارفرما مقرر شده بستر مناسب جهت اتصال تا ظرفیت 100مگا وات نیروگاه بادی فراهم وعملیات احداث فاز بعدی نیز پیگیری شود.

سردبیر: مهران رهبر حقيقت

تهیه کننده اینترنتی: فاطمه منشي پور

اجتماعی

 

منبع :راديو ايران

تصوير شاهد خبر
 
  • 0':34"|صداي شاهد خبر

 

 

 

مدت:

0':34"

 

ایمیل شما:

email icon