شنونده: 6
دریافت: 2
بازدید: 219

فروردین|96

29

17:58

هدف گذاری پنج میلیارد دلاری توسعه مناسبات اقتصادی ایران و پاکستان بشنوید

ایران صدا: ایران و پاکستان مبادلات تجاری و اقتصادی خود را تا پنج میلیاد دلار در سال هدف‌گذاری کردند.

در بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان که با حضور وزیر کشور و وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان در سالن پیامبر اعظم برگزار شد، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، ضمن خیر مقدم به عبدالقادر بلوچ وزیر ایالات و مناطق مرزی پاکستان و رئیس کمیسیون پاکستانی و هیئت همراه گفت: امیدواریم با کمک شما به اهداف تعیین شده در این اجلاس و نتایج مطلوبی برسیم.
وی با بیان اینکه ایران و پاکستان مشترکات بسیار زیادی دارد، گفت: این دو کشور با همکاری در حوزه های اقتصادی، تجاری، انرژی، صنعتی و توریستی می توانند حجم مبادلات خود را تا سقف 5 میلیارد دلار افزایش دهند.
وزیر کشور افزود: قطعاً همکاری های اقتصادی و تجاری می تواند در تحکیم روابط بین دو کشور و تقویت همکاری های امنیتی و مرزی مناسب باشد.
وی عنوان کرد: توسعه پایدار شرق کشورمان از جمله محورهای جنوب و جنوب شرقی یعنی سیستان و بلوچستان یکی از محورهای اولویت دار جمهوری اسلامی ایران است.
رحمانی فضلی در ادامه افزود: فعالیت های زیادی در حوزه انرژی، راه آهن و سرمایه گذاری در حوزه فولاد و پتروشیمی به سرعت در منطقه جنوب شرق کشور در حال گسترش است.
وی تصریح کرد: همچنین 5 منطقه بازارچه مرزی به صورت مشترک با پاکستان داریم که می توانیم ظرفیت های تجاری و اقتصادی خود را به سرعت افزایش دهیم.
وزیر کشور در ادامه گفت: دستگاههای اجرایی مانند صنایع، کشاورزی، انرژی، بازرگانی همه آمادگی لازم را دارند و اختیارات لازم را نیز برای همکاری با کشور پاکستان از دولت دریافت کردند.

سردبیر: مهران رهبر حقيقت

تهیه کننده اینترنتی: فاطمه منشي پور

اجتماعی

 

منبع :راديو ايران

تصوير شاهد خبر
 
  • 1':30"|صداي شاهد خبر

 

 

 

مدت:

1':30"

 

ایمیل شما:

email icon