شنونده: 2
دریافت: 9
بازدید: 154

فروردین|96

31

15:20

مرحله دوم سامان‌دهی سهام عدالت آغاز شد بشنوید

ایران صدا: رییس کل سازمان خصوصی سازی از آغاز مرحله دوم ساماندهی سهام عدالت از لحظات نخستین بامداد چهارشنبه (30 فروردین) خبر داد و گفت: سامانه سهام عدالت در این مرحله از مشمولان شماره حساب های دارای کد شبا مطالبه می کند.حله دوم ساماندهی سه

«میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی» افزود: سهام عدالت برخلاف یارانه های نقدی به همه مشمولان (نه والدین افراد، وصی، قیم یا ولی افراد) تعلق می گیرد و بر این اساس اگر مشمولان شماره حسابی به نام خود نداشته باشند، هیچ پولی به مشمولان تعلق نخواهد گرفت.
وی اظهار داشت: در فاصله یک ماهه رونمایی از سامانه سهام عدالت تاکنون، حدود 2 میلیون نفر از مشمولان به صورت داوطلبانه برای پرداخت اقساط خود و تملک سهام عدالت اعلام آمادگی کرده و پرداخت‌هایی انجام داده اند.
پوری حسینی تصریح کرد: پولی که تا امروز پرداخت شده فقط 37 میلیارد ریال از مجموع 195 هزار میلیارد ریال آورده نقدی مورد انتظار بوده که بسیار ناچیز است.
10 سال مهلت قانونی برای اینکه از محل سود سهام عدالت، بدهی مشمولان بابت خرید سهام پرداخت شود، به پایان رسیده و برای هر فرد 10 میلیون ریال (یک میلیون تومان) سهم طی در 10 سال - بین سال های 85 تا 94 - اختصاص یافته است.
در این 10 سال، از محل سود سهام عدالت مقداری سود به خزانه واریز شده و هم اکنون با پایان مهلت 10 ساله، سهام قابل واگذاری است.

سردبیر: مهران رهبر حقيقت

تهیه کننده اینترنتی: فاطمه منشي پور

اجتماعی

 

منبع :راديو ايران

تصوير شاهد خبر
 
  • 1':18"|صداي شاهد خبر

 

 

 

مدت:

1':18"

 

ایمیل شما:

email icon